• Sieciaki

  Ciekawa, różnorodna i bardzo przydatna strona dla dzieci i rodziców o bezpieczeństwie w sieci.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

 • Bezpieczny Internet

  Portal na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w Sieci.

 • Dziecko w sieci

  Kampania zakresie bezpieczeństwa w Internecie: liczne multimedia, kursy e-learningowe.

 • Dyżurnet.pl

  Dążenie do usunięcia internetowych treści nielegalnych z udziałem dzieci lub skierowanych przeciwko nim.

 • Bezpieczniej w sieci

  Przeglądając tę stronę dowiesz się jak bezpiecznie i zarazem łatwo korzystać z Internetu.

 • Helpline

  Pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych.

 • Safer Internet

  Program promocji bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży.

 • Akademia Bezpieczeństwa Microsoft

  Oferta dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w temacie bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Ciekawe i przydatne strony internetowe poświęcone bezpieczeństwu w Internecie. Warto tam zaglądać!

Bezpieczne i atrakcyjne strony dla dzieci

Astraland - serwis dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Dla dzieci: gry, puzzle, kolorowanki, galerię prac. Dla rodziców: artykuły, porady, konkursy i informacje o imprezach dla dzieci. Dla nauczycieli: konspekty zajęć, informacje oświatowe, scenariusze treningu kreatywności.

Bajarka - księgarnia internetowa z bajkami dla dzieci, w której wybrane książki można otwierać, przeglądać, a nawet kartkować słuchając przy tym szelestu stron.


Bajka - zbiór bajek, opowieści i baśni podzielonych na kilka kategorii: bracia i siostry, anioły i diabły, królewny i królewicze, przyjaciele i wrogowie, chłop i baba, czarodzieje i czarnoksiężnice.Bajki dla dzieci – do obejrzenia i poczytania.
Bajki misia Bumka – przygody pluszowego misia Bumka. Miś uczy też dzieci dobrych manier, podpowiada jak ciekawie spędzać wolny czas, a także objaśnia trudne słowa i zjawiska.Baltazar Gąbka - strona poświecona przygodom Baltazara Gąbki. Znaleźć tutaj można informacje na temat autora, fragmenty książek do przeczytania lub wysłuchania, a także kolorowanki i puzzle.Blog Świętokrzyskiej Czarownicy - zdjęcia z podróży na miotle i opis przygód pośród gęstej puszczy, podziemnych jaskiń, prastarych gór i zamków. Konkursy, gry i zabawy dla młodych odkrywców.


Buliba.pl - gry i piosenki dla dzieci, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.


Czas Dzieci - gry, zabawy, konkursy, książki, wierszyki do czytania i słuchania.Disney - polska strona internetowa Disneya zawierająca informacje o filmach i serialach. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających są gry i zabawy z ulubionymi bohaterami oraz opisy bajkowych postaci.eCHOPIN - strona o naszym największym kompozytorze. Poznajemy życiorys wybitnego Polaka, który jest ukazany w bardzo atrakcyjny, interesujący sposób. Dodatkową atrakcją są utwory Chopina, których można posłuchać, gry oraz tapety do pobrania.


E-szkoła Wirtualnej Polski - serwis dla dzieci z gryami, zabawami edukacyjnymi, opowiadaniami, bajkami, ciekawostkami, komiksami i innymi multimediami.Europejska Stolica Bajki w Pacanowie – gry i zabawy, wszystko o Koziołku Matołku, konkursy, ciekawe wydarzenia i akcje.Franklin - strona poświęcona sympatycznemu zielonemu żółwikowi. Mamy tutaj informacje na temat Franklina, jego rodziny i przyjaciół oraz autorki jego przygód, a także opisy prawdziwych żółwi. Są także kolorowanki, układanki i inne zabawy.


Gry matematyczne - program wspomagający naukę podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb oraz tabliczka mnożenia.Heniek - encyklopedia online skierowana do dzieci. Heniek stara się pomoc dzieciom zdobywać wiedzę z różnych dziedzin min. biologii, geografii czy fizyki. Pozwala również dowiedzieć się więcej o ulubionych bajkach i programach. Hasła zawierają ciekawostki, zdjęcia i filmy.Klub Młodego Archeologa - krzyżówki, łamigłówki, puzzle oraz kolorowanki mają na celu pokazać dzieciom, czym jest archeologia. Dodatkową atrakcją są ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


Konsumenckie ABC - strona akcji edukacyjnej „Moje konsumenckie ABC", gdzie znajdziemy szereg ważnych informacji dotyczących kupowania produktów, czyli bycia konsumentem. Możemy obejrzeć film lub zagrać w grę „Sklep", czy „Zakupy", wziąć udział w psychoteście, ściągnąć sobie ciekawe tapety na pulpit i wysłać znajomym e - kartkę.


Kubuś Puchatek i przyjaciele – strona oferuje między innymi wiele bajek, do oglądania i do czytania, kolorowanki, gry, tapety i wiele innych kubusiowych atrakcji.Kula.gov.pl - to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.


Kulturalny plac zabaw – gry i zabawy, książki, film i teatr, muzyka i piosenki, kolorowanki.Learnenglishkids - nauka języka angielskiego podczas zabawy. Mnóstwo interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych.Magiczny Kraków Dzieciom – zestaw gier i zabaw tematycznie związanych z Krakowem.Mali Turyści – podpowiedzi miejsc i sposobów spędzania czasu wolnego. Strona adresowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi lubiących aktywny wypoczynek i uwielbiających podróże po kraju.Mapa Kultury - interaktywna mapa Polski, tworzona z wizytówek ciekawych Miejsc, interesujących opowieści i ludzi; zawiera informacje o ciekawostkach, historiach oraz zwyczajach danego miejsca.Mingoville - lekcje angielskiego dla dzieci online! Zarejestruj się dziś, żeby uczyć się angielskiego za pośrednictwem zabawnego i kolorowego portalu Mingoville, gdzie znajdziesz ćwiczenia, piosenki, animacje i gry.Miś Paddington - wiele informacji na temat misia Paddingtona, jego ulubionej marmolady oraz autora opowieści o tym sympatycznym bohaterze. Dodatkowo na odwiedzających czeka fragment bajki czytany przez Artura Barcisia.


Moja Polska. Gry, zabawy, ciekawostki, interaktywne informacje. Wszystko o naszym kraju. Strona wyjątkowa, polecamy!


Mors, Pinky i... – strona o książkach Dariusza Rekosza z serii "Mors, Pinky i...". Ich bohaterami są Leszek Morszol - Mors oraz Alicja Pankiewicz - czyli Pinky, którzy często wplątują się w różne sensacyjne przygody. Złodzieje, przemytnicy, gangsterzy, porywacze, zaginone przedmioty, ukryte skarby, pościgi, strzelanina, rozwiązywanie zagadek i tajemnych szyfrów.


Ochrona Środowiska - strona Ministerstwa Ochrony Środowiska dla dzieci, a na niej: gry, puzzle i kolorowanki. Tutaj dowiesz się, co robią biedronki zimą i co nam w trawie piszczy. Uśmiechnięty Maurycy opowiada o środowisku i uczy, jak oszczędzać wodę, energię elektryczną, w jaki sposób segregować odpady.

Ortofrajda - multimedialny pakiet dydaktyczny Ortofrajda, gwarantuje wspaniałą zabawę. Ułatwia naukę czytania na poziomie elementarnym, pozwala szybciej i trwalej przyswajać poprawną pisownię wyrazów.Pan Kuleczka - strona książki dla dzieci Pan Kuleczka. Pana Kuleczkę, który wszystko zrozumie i na wszystko znajdzie radę, chciałby znać każdy! Podopiecznymi Pana Kuleczki są trzy zwierzątka: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Dzięki grom znajdującym się na tej stronie możecie dołączyć do świata Pana Kuleczki.


Pięć porcji w szkole - strona programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku" dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Rolę gospodarzy pełnią bohaterowie Super-Piątki, którzy zapoznają najmłodszych użytkowników z zasadami diety 5 porcji. Są tutaj m.in. owocowo-warzywne gry, galerię kolorowanek, puzzle i quizy.


Podróż w Krainę Baśni. Strona o najpiękniejszym baśniach i najsławniejszych baśniopisarzach ( H. Ch. Andersen, J. i W. Grimm oraz Ch. Perrault). Znajdują się tu tłumaczenia znanych baśni, zbiór baśniowych motywów i mnóstwo ciekawych zadań, zagadek i ćwiczeń.


Polska – strefa wiedzy - Profesor Webski przedstawia ciekawe informacje i zgadywanki o Polsce, historii i przyrodzie. Na stronie są kolorowanki, ciekawostki, gry, quizy.


Republika Dzieci. Magazyn internetowy dotyczący problematyki dzieci i rodziny. Porady dla rodziców i wychowawców. Dziecko w świecie współczesnym.Sieciaki - bezpieczny Internet dla dzieci i młodzieży. Sieciaki zapraszają dzieci do zabawy na bezpiecznej stronie, na której zgromadzono: bajki, komiksy, radio, konkursy, nagrody, gry, kolorowanki.Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - strona której celem jest pomoc młodym osobom potrzebującym wsparcia. Odwiedzający stronę znajdą na niej filmiki z udziałem sławnych gości, którzy wyrażają swoja opinię na temat 116 111. Na dzieci i młodzież czekają także informację o tym, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach oraz jakie prawa ma każdy z nas.


To tylko fizyka. Projekt przedstawia proste doświadczenia fizyczne dla dzieci i nie tylko.Victor Junior - strona czasopisma: sprawy nastolatków, problemy, ciekawe książki, ćwiczenia przed sprawdzianem.Wasze bajki - kolorowa strona z ciekawymi animacjami zawierająca bajki do słuchania.
Wiersze dla dzieci – multimedialne wiersze, teatrzyk, quizy, malowanki, puzzle.
Zabawy edukacyjne – zestaw interaktywnych gier i zabaw: kolorowanki, układanki, piktogramy, literki, cyfry i figury.Zielona lekcja - ekologiczny portal edukacyjny. Ogromna baza filmów, artykułów, bajek, łamigłówek, kolorowanek, plakatów o tematyce przyrodniczej, konkury z atrakcyjnymi nagrodami, gry np. „Aqua Puzzle", „Co w trawie piszczy", czy „Strojenie bobra Pluska". Można skorzystać z bazy ścieżek dydaktycznych, by odnaleźć tę najbliższą miejscu zamieszkania.


Zyraffa – nauka poprzez zabawę: gry edukacyjne, konkursy, krzyżówki, quizy i jeszcze więcej rozrywki. Bajkowa telewizja – zbiór najpopularniejszych polskich dobranocek.